Baltijos šalių tyrimų centras

BASF Baltijos šalių bandymų centras. Uzvara, Latvija

Pradėjome dirbti čia 2017 m., vėlyvą rudenį, žiemą. Perėmėme šią teritoriją iki šiol ją tobuliname ir pritaikome bandymų centro reikmėms. Ši vieta buvo pasirinkta todėl, kad reikėjo rimto partnerio, pažangiai mąstančio žemdirbio, o Uzvara-Lauks ūkis ir yra vienas pažangiausių ir didžiausių žemdirbystės ūkių Latvijoje. Šią vietovę pasirinkome todėl, kad tai yra didelis Latvijos žemės ūkio regionas, kuris yra bene pačiame Baltijos šalių centre, todėl jį lengva pasiekti kolegoms iš Estijos ir Lietuvos.

16 hektarų pačiame Baltijos šalių centre

Čia atliekame trijų tipų bandymus: mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP), rinkodaros ir parodomuosius. MTEP atliekame kurdami rinkai naujus produktus ir sprendimus. Rinkodaros bandymai reikalingi pateikiant naują produktą į rinką. Parodomieji bandymai yra skirti pademonstruoti žemdirbiams ir agronomams geriausią būdą, kaip integruoti BASF sprendimus į savo programas.

Rūpinamės planeta

BASF yra pirmaujanti augalų apsaugos produktų gamintoja pasaulyje, kurios veiklos esmė yra tvarumas. Didėjant pasaulio gyventojų skaičiui, žemdirbiams reikia išauginti vis daugiau maisto produktų tame pačiame žemės plote. Todėl labai svarbu apsaugoti augalus nuo kenkėjų ir ligų, tuo pat metu apsaugant ir ekosistemą. Manau, kad tvarumas turi tris pagrindinius aspektus – tai planeta, žmonės ir pelnas. Šiame bandymų centre skiriame didžiausią dėmesį planetai.

Yra daugybė įvairių ligų, kurias reikia suvaldyti, pavyzdžiui, dryžligė, septoriozė, fuzariozė ar tinkliškoji dryžligė.

Mes pasirengę naujovėms

Šiame centre atliekame daugiausia MTEP bandymų. Mes kuriame naujus fungicidus, herbicidus ir augalų augimo reguliatorius kombainu kertamoms kultūroms, pavyzdžiui, javams, rapsams ir ankštiniams augalams.

Baltijos šalių bandymų centre atliekame ir REVYSOL® bandymus. REVYSOL®– tai naujos kartos produktai. Jie puikiai veikia ir labai veiksmingai kovoja su įvairiomis grūdinių kultūrų ligomis. Mano manymu, šiuos produktus tikrai verta rinktis savo ūkiui.

Prieš keletą metų BASF įsigijo sėklų verslą ir mes pradėjome gilintis į aliejinių rapsų veisles, o ateityje, tikiuosi, galėsime ištyrinėti ir žieminių kviečių veisles.

Čia turime puikią galimybę išbandyti šias veisles realiomis, vietinėmis sąlygomis ir pamatyti, kuri veislė geriausiai tinka šiam klimatui.

Produktų bandymai ir analizė realiomis sąlygomis

Mes ir toliau plėtosime Baltijos bandymų centrą, nes turime keletą naujų ir puikių idėjų apie tai, kaip sėti kviečius ir naujas rapsų veisles.

BASF labai svarbu turėti bandymų centrą čia, Baltijos šalyse. Čia galime tobulinti produktus ir kurti naujus realioje vietinėje aplinkoje bei pristatyti juos Baltijos šalims. Taip pat galime greičiau pateikti produktus į rinką ir palaikyti kaimynines šalis, tokias kaip Vokietija ir Lenkija, ir padėti joms registracijos procese.

Mes skatiname įvairių pramonės šakų bendradarbiavimą, kad padėtume pamatus tvariam ūkininkavimui ateityje.

Mano manymu, svarbiausia yra tai, kad čia galime išbandyti produktus vietinėmis sąlygomis.

Mes kuriame apčiuopiamą vertę klientams ir žemdirbiams, suteikdami patikimą informaciją ir duomenis, surinktus esant konkrečioms aplinkos sąlygoms. Kitaip tariant, mes nežiūrime į Danijos ar Vokietijos bandymų duomenis. Vietiniai ūkininkai, žemdirbiai ir agronomai žino, kad mūsų pateikiami duomenys yra gaunami atliekant bandymus vietinėmis sąlygomis, todėl jais galima pasikliauti.

BASF Baltijos šalių bandymų centras. Kaip saugiai pasiruošti purškimo darbų sezonui

Baltijos šalių bandymų centro agronomė, Monta Priedėna-Sergijevska, pristato, kaip saugiai pasiruošti purškimo darbams lauke. Kad išvengtumėte galimos žalos savo sveikatai. Naudokite augalų apsaugos priemones laikydamiesi saugos reikalavimų. Prieš naudodami visada perskaitykite etiketę ir informaciją apie gaminį. Saugaus ir derlingo sezono!

Į viršų