BASF Agro Lietuva
Kultūros
BASF Agro Lietuva

Žieminiai kvietrugiai [Triticale (Winter)]

Veislių pasirinkimas

Kvietrugių veislių pasirinkimas priklauso nuo paskirties. Kvietrugiai skirstomi į pašarinius ir skirtus perdirbti į spiritą. Lietuvos sąlygomis svarbus rodiklis yra veislės žiemkentiškumas.

Dirvos paruošimas

Dirvos paruošimo tikslas – sudaryti geriausias sąlygas augti kultūriniams augalams. Nesvarbu, koks dirvos paruošimo būdas, sėklai reikia purios dirvos ir užtikrinti geriausią gylį, – paprastai 2–3 cm; tai priklauso nuo dirvos struktūros ir drėgmės.

Sėja

Lietuvoje geriausias terminas vidutiniškai yra rugsėjo 5–15 d. Vis dėlto reikia atsižvelgti į pastaraisiais metais pastebimą ilgėjančią vegetaciją rudenį ir žiemkenčių peržiemojimo atsparumo sumažėjimą, kai auga rudenį. Atsižvelgiant į sėjos metą, sėklos kokybę ir veislę, sėklų norma – 350–450 sudygusių sėklų m2.

Tręšimas

Kvietrugių 1 t grūdų gauti kartu su atitinkamu kiekiu šiaudų reikia 22–23 kg/ha azoto (N), 10–11 kg/ha fosforo (P2O5) ir 19–20 kg/ha kalio (K2O). Fosforo ir kalio trąšų norma priklauso nuo šių elementų kiekio dirvožemyje ir jo rūgštingumo. Tinkama dirvožemio reakcija pH 6–7.

Pagrindiniai